BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Prezervatyvai

Įdomūs faktai apie prezervatyvus

prezervatyvai ● 2013-03-27

Prezervatyvai šiandieninėje visuomenėje yra populiariausia apsisaugojimo priemonė. Jų nevengia ne tik jaunos, bet ir vyresnio amžiaus poros. Prezervatyvų privalumas - jie apsaugo ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir nuo lytiškai plintančių ligų. Dažniausiai dėl šių priežasčių liaudiškai vadinami sargiai yra naudojami net plačiau nei kontraceptinės tabletės, kurios, nors ir yra patikimos bei efektyvios, visgi turi nemažai šalutinių poveikių, dėl kurių gali išsivystyti net naujagimių išsigimimai. Prezervatyvas dažnam iš mūsų atrodo paprastas, tačiau žinoma, labai reikalingas daikčiukas. Istorija byloja, kad prezervatyvai ne visada buvo tokie paprasti, kokie yra šiandien. Su jais yra susiję ir nemažai keistų ir ne visiems žinomų faktų.

  • Prezervatyvus imta naudoti dar XVI amžiuje. Pirmieji buvo iš paprastos drobės sutepti specialiais vaistais, vėliau technika tobulėjo. Buvo naudojami daugkartiniai maišeliai iš gyvūnų aklosios žarnos. Tik tais laikais ši apsisaugojimo priemonė buvo apsauga nuo lytiškai paplitusių ligų ir tik vėliau buvo atrasta, jog tai kartu ir apsauga nuo nepageidaujamo nėštumo.
  • Prezervatyvų atradimo laikais juos buvo galima įsigyti tik su gydytojo receptu.
  • Teigiama, kad pirmąjį prezervatyvą vis dar galima pamatyti Kairo muziejuje. Jis yra iš odos, tačiau tiksli jo pagaminimo data nenustatyta.
  • Antrojo pasaulinio karo metu vokiečių kariams buvo griežtai liepiama naudoti prezervatyvus, kad vyrai ligų neparsivežtų namo. Tam buvo kuriami specialūs video filmukai ir šūkiai.
  • Laikais, kai prezervatyvai buvo gaminami iš gyvūnų žarnų buvo žinomos kelios prezervatyvų parduotuvės ir viena, kurioje buvo galima įsigyti net jau panaudotų.
  • Pirmąjį guminį prezervatyvą pavyko pagaminti tik 1855 metais, tai smarkiai pakeitė prezervatyvų rinką. Jie imti pardavinėti gerokai plačiau. Išpopuliarėjo pardavimai automatuose, nors ši idėja buvo ilgai kritikuojama, kadangi tai buvo galima įvertinti kaip sekso skatinimą.
  • Jau guminius prezervatyvus naudojo armijos kareiviai savo ginklų vamzdžiams apsaugoti. Kai tekdavo daug laiko praleisti pelkėse, prezervatyvais būdavo apmaunami ginklai, kad būtų išvengta apnašų ir užsikimšimo.
  • Pirmąjį moterišką prezervatyvą pristatė tik XIX amžiaus viduryje. Šiandien moterys nuperka apie 40 proc. visų parduodamų vyriškų prezervatyvų.
  • Teigiama, kad daugiausiai žmonių, nesinaudojančių prezervatyvais yra Kinijoje. Čia tokių yra apie 70 proc. Tuo tarpu Prancūzijoje - tik apie 9 poc.
  • Kai prezervatyvai internetu ir kitose pardavimo vietose tapo tokia eilinė prekė, vidutiniškai per metus visame pasaulyje jų parduodama apie 5 milijardus.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (0) : "Įdomūs faktai apie prezervatyvus"

Rašyti komentarą